O mnie

1499613_10204971319055893_8742858826005542461_nMam dwadzieściakilka lat, bliżej mi już do trzydziestki niż czasów nastoletnich. Podjąłem decyzję o rzuceniu wszystkiego w Polsce, przeniesieniu się do Izraela i rozpoczęcie na nowo tutaj. I oto jestem.

Postanowiłem wykorzystać tę okazję, żeby podzielić się z Wami moimi subiektywnymi przemyśleniami na temat tego kraju… tak też powstał ten blog. Od kuchni, bo będę starał się pokazać Wam ten kraj od trochę innej strony niż przewodniki, od środka. Jednocześnie, znajdzie się tutaj niejeden przepis do wykorzystania właśnie w kuchni.

Sam blog jest dla mnie nie tylko sposobem na spędzanie czasu (bo jednak trochę trwa napisanie tych notek 😉 ), ale także dzięki niemu wiele się uczę o samym kraju. Przy pisaniu każdej notki spędzam czas szukając informacji na dany temat, rozmawiając z miejscowymi. Cały czas się tego sposobu życia uczę. I bardzo podoba mi się robienie tego w ten sposób… ucząc przy okazji innych.

Zapraszam do lektury i śledzenia na Facebooku!

8 uwag do wpisu “O mnie

 1. SZALOM CI ZA ŻYCIA A CO TWOIM WROGOM PO ŚMIERCI TO SAM IM USTAL ZACIEKAWIŁA MNIE TWOJA STRONA TOTEŻ PRZEJRZĘ JĄ SOBIE DOKŁADNIE TCHNIE SZCZEROŚCIĄ I ŚWIEŻYM POWIEWEM DLATEGO UWAŻAM ŻE TY NIE JESTEŚ JEFF GOLDBLUM KTÓRY WŁASNĄ FILAKTERIĘ DAŁ SOBIE NAPCHAĆ WYCINKAMI Z JURASSIC PARK TAK ŻE WIELU UWIERZYŁO ŻE ŻYDZI W DRODZE DO KAANAN WYBILI WŁAŚNIE DINOZAURY A NIE SYNÓW ANAKA 😉

  Polubienie

  • Hebrajskiego trochę liznąłem jeszcze w Polsce – wystarczająco aby porozumieć się na zakupach. A gdy hebrajskiego braknie to angielski. Czasami, gdy rozmówca po angielsku niespecjalnie, to w ruch idą ręce (nawet i dla samych Izraelczyków ręce to bardzo ważny… język).

   Polubienie

   • „nawet i dla samych Izraelczyków ręce to bardzo ważny… język”
    zwłaszcza symbol palcami oznaczający „rega ” czyli zaraz 🙂

    Polubienie

 2. Szalom 🙂
  Mam pytanie w sprawie być może dla wielu problematycznej, ale zaryzykuję. Szukam dla swojej przyjaciółki szalu modlitewnego dla kobiet (przepraszam jeśli źle nazwałam, bo ja sama jestem innego wyznania, a chciałabym Jej zrobić prezent, bo wiem, że tego szuka bezskutecznie).
  Gdzie można kupić – najlepiej przez Internet – taki szal?

  Polubienie

  • Cześć, nie sądzę żebym był dobrą osobą do odpowiedzi na to pytanie. Nie jestem specem, ale nie wydaje mi się żeby istniało coś takiego „szal modlitewny dla kobiet”. Jest szal modlitewny, po prostu – tallit lub tałes. Nigdy nie słyszałem o jakimś specjalnym szalu dla kobiet.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s